CZERWONA PISANKA Z KRÓLIKIEM

Królik na czerwonym jajku - marzenie każdego - kameralna rzeźba ceramiczna z kolekcji "Świat równoległy" - dekoracja autorstwa Cela37
 
Pisanka jest symbolem tej Wielkanocy. To tysiącletnia historia i tradycja. Pisanki zostały wykonane przez wiele kultur i narodów, a ich kształt, wzór i kolor różniły się w zależności od regionu.
W Polsce tradycja pisania pisanek sięga XIV wieku. Pierwsza wzmianka o pisankach pojawiła się w kronikach Jana Długosza. Najstarsza zachowana polska pisanka pochodzi z XVIII wieku i znajduje się w Muzeum Etnograficznym w Krakowie.
Początkowo jajka barwiono naturalnymi barwnikami, takimi jak łuski cebuli, sok z buraków czy kora drzew. Z biegiem czasu używano farb i wosków, co pozwoliło na uzyskanie bardziej złożonych wzorów i kolorów.
Dziś pisanki to nie tylko tradycyjne pisanki malowane farbami i woskiem, ale także piękne ceramiczne i drewniane ozdoby, które służą jako dekoracja przez cały rok.
Opisując pisankę, nie sposób pominąć ceramicznych rzeźb z kolekcji „Parallel World” firmy Cela37, która ceni sobie niepowtarzalne ozdoby świąteczne. Ta pisanka jest wyjątkowa, ponieważ wykonywana jest tylko jedna kopia, co czyni ją jeszcze bardziej wyjątkową i niepowtarzalną. To także artystyczna intuicyjna interpretacja popularnej formy świątecznej dekoracji.
Jajo jest małe, dokładnie 17 cm by 8 cm by 8 cm.
Rzeźba wykonana jest ręcznie z gliny szamotowej, co nadaje jej niepowtarzalnego charakteru. Mocno wypalana w temperaturze 1060 stopni Celsjusza, choinka wielkanocna jest trwała i odporna na uszkodzenia.
Szczególną cechą tego jajka wielkanocnego jest fakt, że nie użyto formy.
Należy jednak pamiętać, że sprzedaż nie obejmuje dodatkowych figurek i ozdób widocznych na zdjęciach.
Jest to wyjątkowy przedmiot przeznaczony do dekoracji domów osób o romantycznej duszy.
Wszystkie zdjęcia są chronione prawami autorskimi, co potwierdza wartość i wyjątkowość tego jedynego w swoim rodzaju dzieła.

 

#Dorotaurbaniakpelka #Cela37 #ceramikapelka #pierrot #stańczyk #www.cela37.com